У Роздільнянському навчально-виховному комплексі (школа-гімназія №1) проведено День цивільного захисту, у якому взяли участь рятувальники.
З метою запобігання нещасних випадків серед дітей, навчання їх культурі безпечної поведінки, умінню правильно діяти у різних екстремальних ситуаціях – роздільнянські рятувальники відвідуюють у цей період освітні заклади району, щоб навчити дітей правилам безпеки життєдіяльності.
Так, 18 ківтня 2019 року у Роздільнянському навчально-виховному комплексі (далі НВК) Роздільнянська школа-гімназія №1, що на вулиці Шевченка, 56 відбувсяДень цивільного захисту з евакуацією учнів педагогічного та технічного персоналу загальною кількістю 678 осіб.
Програма заходу виявилася цікавою та насиченою програмою. З початку співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області провели для учнів 6 класів цього освітнього закладу відкритий урок на тему: «Правила пожежної безпеки в освітніх закладах. Дії під час виникнення пожежі».
Зокрема, майор служби цивільного захисту – Сергій Шморгал за допомогою демонстраційних матеріалів – листівок та плакатів розповів учням – правила пожежної безпеки та до яких сумних наслідків можуть призвести ігри дітей з сірниками, запальничками з яких причин найчастіше виникають загорання у весняний період, довів їм інформацію про ситуацію з пожежами, що сталися в Одеській області та Роздільнянському районі за I-й квартал 2019 року та ознайомив їх з випадками загибелі і травмуванням дітей на пожежах, що сталися в Одеській області.
Також, співробітник ДСНС України розповів школярам, як правильно діяти при виникненні пожежі в освітньому закладі, як по телефону викликати рятувальників Служби порятунку – «101», як з допомогою підручних засобів можна ліквідувати загорання електропобутових приладів та як правильно діяти у разі виявлення запаху газу та диму у будинку або квартирі.
Урок проходив жваво в ігровій формі. Рятувальник задав учням чимало цікавих запитань на пожежну тематику на які діти дали правильні відповіді.
Великий інтерес у школярів виклила розповідь співробітника ДСНС України про вогнегасники. Зокрема, як правильно ним користуватися та як з їх допомогою, ліквідувати загорання на ранній стадії його виявлення. Школярі мали змогу індивідуально ознайомитися з експлуатацією порошковим вогнегасником «ВП-2».
Щоб учні краще засвоїли правила пожежної безпеки співробітник ДСНС України на мультимедійному проекторі продемонстрував дітям пізнавальні відеоролики та роздав листівки на протипожежну тематику. Школярі з великим задоволенням подивилися кілька цікавих відеороликів.
Знайомство дітей з правилами безпеки життєдіяльності проходило у невимушеній, ігровій обстановці так, що ці правила школярі запам’ятають дуже легко. Тож, з відкритого уроку хлопчаки та дівчатка дізналися для себе багато цікавої та корисної інформації, яка знадобиться їм у подальшому житті. І тепер вони добре знають, як поводити себе у випадках виникнення пожеж та інших естремальних ситуаціях.
Далі у школі раптово пролунав сигнал учбової тривоги, який голосно сповістив про пожежу. По легенді навчання в учбовому кабінеті на першому поверсі навчально-виховного закладу сталося коротке замкнення з послідуючим загорянням. Через шкільну систему оповіщення – учнів, вчителів та технічних працівників школи було оповіщено про пожежу та наказано терміново покинути її будівлю.
Головне правило у таких екстренних ситуаціях, не підаватися паніці. Учбова тривога для школярів це свого роду гра. І, хоч багато з учнів, ще не розуміють важливості таких навчань, однак дії, доведені до автоматизму, вважаються залогом безпеки їх здоров’я та життя у випадку виникнення справжньої надзвичайної ситуації.
611 учнів та 54 педагогічних працівники (вчителі, адміністрація закладу) та 13 технічних працівників без метушні та паніки евакуювалися по 7 евакуаційним виходам школи за 4 хвилини 33 секунди. На виявлені під час евакуації недоліки та помилки вказала адміністрація освітнього закладу та присутні рятувальники.
Бурхливі емоції у дітей викликала раптова поява у дворі школи-гімназії пожежно-рятувального автомобіля. Рятувальники державної пожежно-рятувальної частини №32 м. Роздільна показали школярам пожежно-технічне оснащення пожежного автомобіля.
Також, вогнеборці надали можливість бажаючим учням побувати у ролі рятувальників – посидіти у кабіні пожежно-рятувального автомобіля, одіти на себе каску пожежного.
Учнів цього дня переповнювали емоції, адже День цивільного захисту виявився цікавим та корисним. Тож, співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області сподіваються, що учні засвоять усі правила безпеки життєдіяльності, а значить, надзвичайних подій в їх житті, не буде.
Роздільнянський міськрайонний відділ
ГУ ДСНС України в Одеській області.